KADINA ŞİDDETE HAYIR

SAMSUNSPOR SADECE BİR SPOR KULÜBÜ DEĞİL. ÇÜNKÜ, “FUTBOL ASLA SADECE FUTBOL DEĞİL.

Samsunspor olarak Kadına Yönelik Şiddet ile mücadelimizi vermeye devam ediyoruz. Her sene Kasım ayını bu konuya ayırıyor ve Dünyanın En Ağır formasını üstümüzde büyük bir gururla taşıyoruz.

Bizi takip eden geniş kitleleri bilgilendirme görevini üstleniyor, onları değişim için harekete geçmeye çağırıyor ve herkesten kadına yönelik şiddete karşı durmak için bizimle beraber olmalarını istiyoruz.

Topluluğumuza ve çevremize ilerleme yolunda ilham vermek istiyor, toplumsal değişim için bir araya gelmeyi amaçlıyoruz. Resmini armamızda gururla taşıdığımız Atatürk'ten miras kalan değerlerimiz, futbol sahasının dışında da sorumluluk almamızı gerektiriyor.

Toplumun yaralarını sarmak, kadınlarımızın acısını dindirmek, hepimizin güvenle yaşayabileceği ve özgür olacağı bir dünya için daha fazlasını yapmak üzere saha içinde ve dışında mücadelemizi sürdüreceğiz.

Birlikte dünyayı ve dünyanın kadınlara nasıl davrandığını değiştirebiliriz.


DÜNYANIN EN AĞIR FORMASI

“Biz cinsiyet eşitliğinin yalnızca bir insan hakkı olmadığına, barışçıl, müreffeh ve sürdürülebilir bir dünya için bir gereklilik olduğuna inanıyoruz.”

“Dünyanın En Ağır Forması” kadına yönelik erkek şiddetine karşı duruşumuzu göstermek için, 20/21 futbol sezonunda üretildi. 15 farklı dilde, bunun sadece Türkiye'de değil, dünyada da büyüyen bir acı olduğunu vurgulamak için, cesurca “Kadına Yönelik Şiddete Son Verin” diyor.

Sınırlı sayıda üretilen bu özel forma, aile içi şiddetin ve kadın cinayetlerinin rengi olan morun farklı tonlarında tasarlandı. Atatürk'ü logomuzda taşımak için sahip olduğumuz gücün bilincinde olarak, onun vizyonunu daha da ileriye götürmek için bu konuda derin bir sorumluluk duygusu taşımayı bir zorunluluk olarak görüyoruz.

Temel amacımız, bu acımasız şiddet hakkında yaygın bir farkındalık yaratmak ve toplumu değişim için beraber hareket etmek üzere birleştirmek. Çünkü değişim ancak bir topluluk aynı amaç için topluluk halinde bir araya geldiğinde gerçekleşebilir.

Her satin alınan “Dünyanın En Ağır Forması”, kadınlara yönelik erkek şiddetine son verilmesi için gösterilen desteği ifade ediyor. Sizin de desteğinizle, elde edilen gelirin %10'u bu amaç için bir projeye* aktarılacak ve aynı zamanda Türkiye genelinde kadınlara yönelik ücretsiz öz savunma kurslarına fon sağlanacak. Bizimle beraber olduğunuz ve her yerde kadınları desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

*Proje seçimi daha sonra yapılacak ve kamuoyuna duyurulacaktır.